Máte dotazy? Rádi odpovíme, případně poradíme. E-mail: obchod@pinec.cz, tel. 602/ 345 528 nebo 604/ 157 410
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. RADY a TIPY

RADY a TIPY

Hledáte tip na pomalou trávu s velkým rušivým efektem pro soupeře?

V tom případě můžeme doporučit novinku od německého výrobce Der Materiaspizialist SPECTRE. Pomalá tráva s velkým destruktivním efektem, ale také s velkou možností útočit. Spectre je vhodný potah pro rušivou hru blízko u stolu, ale dá se s ní zahrát i ze střední vzdálenosti. K dispozici s verzí bez houby - OX nebo v síle 0,5/1,0 mm. 

Výběr tloušťky potahů - softy: pokud váháte, jakou zvolit tloušťku svého softového potahu, je důležité určit, co od potahu očekáváte. Pokud především rychlost, pak doporučujeme volit silnější tloušťku potahu (2,0 mm-MAX). Hráči, kteří nepreferují hlavně rychlost, ale spíše dostatečnou kontrolu, tak pro ty bude ideální síla potahů slabší.

SEZÓNA 2022/23 - POTAHY

K prodejním hitům patří i nadále potah Victas VS 402 Double Extra, který je opravdu vydařený. Na oblíbenosti získává i novinka Victas V 15 Extra modrý. Barevné potahy získavají postupně více pozornosti ze strany zákazníků a tento potah je toho pravým důkazem. Velmi oblíbené jsou rovněž RASANTERY - potahy od Andra, k nejvíce prodávaných patří verze Rasanter R47, R42, Rasanter C48 a Rasanter V47.

Pro ty, kteří hrají na jedné straně pálky s barevným potahem platí, že druhá strana pálky musí mít potah v černé barvě. (platí pro soutěže)

SEZÓNA 2021/22 - POTAHY

Testovali jsme novinku od firmy Joola, potah Dynaryz CMD. V porov v nání s loňskou novinkou Dynaryz ACC je o něco měkčí a v topspinové hře není tak důrazný. Pokud bychom měli z těchto dvou potahů vybrat, volili bychom Dynaryz ACC - točivý, rychlý potah zároveň i  s dostatečnou kontrolou v útočné hře.

PÁLKY - pokud si právě vybíráte pálku, je dobré si určit, k jakým účelům bude sloužit. Půjde-li o příležitostné, občasné hraní, postačí vám pálka z kategorie HOBBY PÁLEK. Uvažujete-li však o pravidelnějším hraní a tréninku, doporučujeme pořízení pálky zkompletované zvlášť ze dřeva+potahů. U takto sestavených pálek je i delší "životnost" potahů - mají lepší odskok míčku i po delší době používání.

TIPY NA NOVOU SEZÓNU 2020/21 - POTAHY:

SOFTY:

Joola Dynaryz ACC útočný potah určený na topspinovou hru, středně tvrdá houba. Potah, který do hry přináší více rotace s přiměřenou kontrolou.

Andro Rasanter R42na rychlou, topspinovou hru. Pokud potřebujete více kontroly, ale jste zároveň i útočný hráč, volte verzi R42.

Tibhar Evolution MX-P jeden z nejrychlejších potahů řady Evolution, určený na útočnou topspinovou hru (podobné rychlostní vlastnosti jako např. Butterfly Tenergy 05)

Victas VS>401univerzální potah s vynikající kontrolou a točivostí, výborná kontrola na příjem podání, čop, blok a kontr.

Victas VS>402 Limberuniverzální potah, podobně jako verze VS>401 výborná kontrola, ale větší točivost. Doporučujeme pro útočné hráče, požadující ve své hře zároveň i dobrou kontrolu. 

Butterfly Tenergy 05 jeden z nejprodávanějších modelů Tenergy, dlouhá životnost potahu

Donic Acuda S1  : léty již prověřené útočné potahy s velmi dobrými ohlasy od našich zákazníků

TRÁVY:

Spinlord Dornenglanz

DMS L.S.D. Extra Long

DMS Elimination Extra Long

Barna Classic Defence

SENDVIČE:

Spinlord Degu

Butterfly Challenger Attack

Xiom Vega SPO

ANŤÁKY:

Barna Original Anti

Der Materialspezialist Beast Anti

Friendship RITC 804

 

VÁHÁTE, JAKÝ POTAH VYZKOUŠET ? - VYZKOUŠEJTE VICTAS !

Potahy Victas se opravdu hodně povedly, co se týká kvality, životnosti i vlastností. Pokud tedy hledáte nějakou vhodnou náhradu Vašich starých potahů, zkuste Victas. Velmi oblíbené je hlavně VICTAS VS>401, který je vhodný pro všechny univerzální hráče, preferující především kontrolu v pinku, bloku a při příjmu servisu. Inovovanější a rychlejší verzí tohoto potahu je VICTAS  VS>402 DOUBLE EXTRA. Má stejnou kontrolu jako 401, ale je rychlejší. Ti z Vás, co hledají zároveň i potah točivý, pro Ty je např. VICTAS VS>402 LIMBER. Tento typ má měkčí spodní houbu v kombinaci s elastickou houbou vrchní při zachování super kontroly. No a pro vyloženě útočné hráče je tu VICTAS V>15 EXTRA. Na variabilní topspinovu hru je VICTAS V>15 LIMBER. Takže, je to na Vás, který typ zvolíte.

 

 

PÉČE O POTAHY:

Pravidelná péče o potahy je velmi důležitá, neboť prodlužuje životnost a herní vlastnosti potahů. Úplným základem je POUZDRO NA PÁLKU, ale tím by to nemělo skončit. Po každém tréninku nebo zápase je dobré použít ČISTÍCÍ SPRAY nebo ČISTÍCÍ PĚNU. Tyto přípravky odstraní z potahů nežádoucí nečistoty a prach. Na výběr jsou buď COMBI čističe, které mají integrovanou houbičku nebo samostatné SPREJE, ke kterým je nutno použít HOUBIČKU. Když je pálka takto vyčištěna, je dobré ještě přiložit na potahy i OCHRANNÉ FÓLIE a pálku můžeme uložit do POUZDRA. Ideální je hrát samozřejmě i na stole, jehož povrch není mastný a špinavý, takže vlastně základem je čistý stůl. (ČISTIČE NA STOLY)

 

JAK VYBRAT POTAH SENDVIČ?

V poslední době máme hodně dotazů na sendviče, jaký typ se hodí pro tu či onu hru. Obecně se dá říci, že na kontr, rychlý blok nad stolem a na rozehrání prvního topspinu můžeme doporučit rychlejší sendviče, které jsem sama testovala (na forhendu), např.: XIOM ZAVA, ANDRO BLOWFISH+, XIOM VEGA SPO, SPINLORD WARAN, VICTAS VO > 102, BUTTERFLY CHALLENGER ATTACK. Jsou to vhodné sendviče na útočnou hru u stolu, takže pokud preferujete rychlost, doporučujeme volit silnější tloušťku potahu, pokud kontrolu, tak volit tloušťku potahu menší. Velmi zdařilým a našimi zákazníky prověřený je sendvič SPINLORD DEGU, který můžeme doporučit na všestrannou hru - pink, kontr, blok, velmi jistý na příjmu podání. Potah vyniká především výbornou kontrolou. Pokud potřebujete hlavně co nejvíce kontroly ve Vaší hře a jistotu na příjmu podání, doporučujeme sendviče v maximální síle 1,8 mm (na rychlejší dřevo spíše 1,5 mm). Co se týká rušivého efektu u sendviče, tak výraznější rušivý efekt bude mít sendvič s menší tloušťkou, ale to je zase trochu na úkor rychlosti. Takže něco za něco...Lepší rušivý efekt je u sendviče pokud např. při bloku nad stolem pálku jen lehce nastavíte. Míček pak soupeři padá více než když zahrajete úder rychle. (např. Spinlord KEILER) Přejeme Vám úspěšný výběr sendviče, který sedne přímo na Vaši hru.

Martina Šilhanová - Pinec.cz

 

JAK VYBRAT STŮL NA PINEC ?

Pokud se rozhodujete, že si koupíte stůl na pinec, narazíte nejdřív asi na to, jaký typ zvolit. Zda to bude stůl VNITŘNÍ nebo VENKOVNÍ. Pokud budete hrát spíše uvnitř, v kryté místnosti nebo např. v garáži - volte stůl VNITŘNÍ. Pokud se ale bude Vaše hra odehrávat spíše venku, tak doporučujeme volit stoly VENKOVNÍ, které jsou vyráběny se speciální ochrannou vrstvou, aby odolávaly sluníčku, dešti, změnám teplot a mohly tak být bez problémů používány venku. Vrchní deska je vyrobena z laminátu nebo melaminu. VENKOVNÍ stoly tak mohou  být využívány celoročně a případně i skladovány venku. Co se týká desky stolu, tak levnější typy stolů mají slabší desku vyrobenou z dřevotřísky a rám bez zpevnění (tyto stoly jsou spíše určeny na rekreační a domácí používání), u dražších a soutěžních stolů je deska vyrobena z tvrzeného dřeva. Stůl na pinec je většinou vybaven pojezdem pro snadnou maniupulaci, buď s plastovými kolečky nebo s pogumovanými. U levnějších stolů bývá součástí i hobby síťka, u stolů dražších a soutěžních síťka nebývá součástí vybavení stolu a zákazník si ji objednává zvlášť.

 

Pro domácí zábavu:

Giant Dragon Mini 913 stůl

Pro tréninkové nadšence:

Joola Buddy/iPong Pro V300 robot

Pro ženy a dívky- hráčky:

Butterfly Antei tričko

Butterfly Chiara sukně

Joola Pro Blast boty růžové

Pro nerozhodné:

Dárkový poukaz